Ref: Adresa DGETÎPG nr. 31073/24.04.2019 din cadrul Ministerului Educației Naționale

vogel.victor
Site Admin
Mesaje: 199
Membru din: Mie Ian 06, 2010 11:42 am

Ref: Adresa DGETÎPG nr. 31073/24.04.2019 din cadrul Ministerului Educației Naționale

Mesaj de vogel.victor » Vin Mai 24, 2019 9:56 am

Casa Corpului Didactic Timiș, partener al proiectului „Curriculum relevant, educație deschisă pentru toți” – CRED Cod SMIS 2014+: 118327, al cărui beneficiar este Ministerul Educției Naționale aduce la cunoștință cadrelor didactice din regiunea VEST faptul că Ministerul Educației Naționale organizează Concursul „Creatori de educație” în cadrul proiectului mai sus menționat.
„Creatori de educație” este un concurs care se adresează cadrelor didactice din învățământul primar și gimnazial, destinat creșterii calității procesului de formare a tinerei generații și dorește să aducă în prim plan originalitatea și creativitatea, rezultatele cuantificabile observate la nivelul elevilor, elementele de inovare didactică, promovarea unor demersuri educaționale sustenabile și adaptarea la nevoile cât mai multor categorii de elevi aflați în dificultate.
Pentru informații suplimentare accesați atasamentul de mai jos.
Fişiere ataşate
CRED_Concurs CREATORI DE EDUCATIE.pdf
(594.01 KiB) Descărcat de 388 ori

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] și 13 vizitatori