SELECȚIE GRUP ȚINTĂ CADRE DIDACTICE ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR - RURAL POCU CRED ID 118327

adela redes
Mesaje: 137
Membru din: Vin Apr 28, 2017 1:48 pm

SELECȚIE GRUP ȚINTĂ CADRE DIDACTICE ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR - RURAL POCU CRED ID 118327

Mesaj de adela redes » Mie Iun 12, 2019 4:42 pm

ÎN ATENȚIA DOMNILOR /DOAMNELOR DIRECTOR

Având în vedere Adresa MEN 1590/04.06.2019 cu privire la etapa de selecție în grupul țintă a cadrelor didactice, învățători și pentru a se înrola la programul de formare acreditat ,,CRED-Curriculum relevant, educație deschisă pentru toți. Formare nivel II – învățământ primar’’ vă facem următoarele precizări:
la această data selecția se derulează doar pentru cadre didactice invățători din învățământ rural și se respectă criteriile de selecție din Metodologie și din Calendar.
la o dată ulterioară pe care o va comunica MEN în cadrul CRED se va realiza conform criteriilor de selecție înscrierea cadrelor didactice învățători din mediul urban pentru înrolarea acestora în programul de formare acreditat ,,CRED-Curriculum relevant, educație deschisă pentru toți. Formare nivel II – învățământ primar’’

Pentru această etapă de înscriere la nivelul fiecărei unități de învățământ din mediul rural până la data de 14.06.2019 conform Calendarului din adresa MEN 1590 se vor finaliza propunerile la nivel de Consiliu Profesoral iar lista cu persoanele înscrise (respectând criteriile de selecție) se va valida la nivelul Consiliului de administrație. (se completează letric și se asumă prin semnătură de către director Anexa 4 la Metodologie).
Directorul va face înscrierea online sau cadrele didactice selectate se vor înscrie on line completând Formularul de grup țintă la următorul link:
https://forms.gle/G8C3FgjPykhq1ALU6
Fişiere ataşate
Adresa_MEN_selegtie_GT_primar.pdf
(2.39 MiB) Descărcat de 389 ori
ANEXA 4.doc
(69.5 KiB) Descărcat de 401 ori
Prof. Redeș Adela
Tel. 0746430669

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori