ANUNT DEPUNERE DOCUMENTE CRED ID 118327

adela redes
Mesaje: 137
Membru din: Vin Apr 28, 2017 1:48 pm

ANUNT DEPUNERE DOCUMENTE CRED ID 118327

Mesaj de adela redes » Lun Iun 24, 2019 1:49 pm

ÎN ATENȚIA DOMNILOR DIRECTORI
STIMAȚI DOMNI / DOAMNE DIRECTORI

CONFORM METODOLOGIE PRIVIND SELECŢIA GRUPULUI ŢINTĂ -
CADRE DIDACTICE DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR ȘI GIMNAZIAL în cadrul proiectului
CRED-Curriculum relevant, educație deschisă pentru toți POCU ID 118327 VĂ REAMINTIM SĂ NE TRIMITEȚI PÂNĂ MAINE 25. 06. 2019 ORA 14:00 LA ADRESA : ccd_arad@yahoo.com URMĂTOARELE:

COPIE SCANATA CONFORM CU ORIGINALUL A PROCESULUI VERBAL DIN CONSILIUL PROFESORAL PRIVIND SELECTIA CADRELOR DIDACTICE
COPIE SCANATĂ CONFORM CU ORIGINALUL A PROCESUL VERBAL DIN CONSILIUL DE ADMINISTRAȚIE PRIVIND VALIDAREA LISTEI CADRELOR DIDACTICE SELCTATE (ANEXA4)


(EXTRAS DIN METODOLOGIE)
Etapele procesului de selecţie a grupului ţintă
3.6 Activitatea de selecţie a grupului ţintă, 55.000 cadre didactice din învăţământul primar şi gimnazial se desfășoară în două etape, ținând cont de următoarea structură a grupului țintă:
1. Selecţia grupului ţintă din învăţământul primar - 15.000 cadre didactice, 50% din mediul rural;
3.13 La nivelul fiecărei şcoli, din fiecare judeţ, directorul unităţii de învăţământ mediatizează şi informează cadrele didactice în legătură cu etapa de selecţie a cadrelor didactice din învăţământul primar şi gimnazial, pentru proiectul CRED. În cadrul sedinţei consiliului profesoral al fiecărei unităţi de învăţământ se fac propuneri cu cadrele didactice din învățământul primar, respectiv gimnazial, care să participe la programul de formare, cu respectarea criteriilor de selecţie. Validarea propunerilor din fiecare unitate de învăţământ se realizează de către consiliul de administraţie.
3.14 Directorul unităţii de învăţământ înaintează ELCF (directorul CCD local), respectiv CP (director CCD regional) următoarele documente: tabel centralizator cu cadrele didactice validate pentru înscriere (print și electronic editabil), copia procesului verbal al consiliului profesoral, copia procesului verbal al consiliului de administrație.
3.15 La nivelul CCD-ului local, ELeL centralizează propunerile transmise de către unităţile de învăţământ din judeţ, apoi înaintează centralizatorul către ELCF de la nivelul CCD-ului local.
3.16 În cazul în care numărul solicitărilor de înscriere la activităţile de formare este mai mare decât numărul locurilor alocate fiecărui judeţ, fiecare CCD partener va soluţiona această etapă, printr-o procedură specifică.
Prof. Redeș Adela
Tel. 0746430669

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori