Aplicația Meet în cadrul POCU CRED pentru valorificarea resurselor educaționale online

adela redes
Mesaje: 137
Membru din: Vin Apr 28, 2017 1:48 pm

Aplicația Meet în cadrul POCU CRED pentru valorificarea resurselor educaționale online

Mesaj de adela redes » Lun Mar 16, 2020 11:20 am

Stimați colegi
Vă punem la dispoziție Aplicația MEET pe care o utilizează formatorii în activitatea de formare online în cadrul POCU CRED -,,Curriculum relevant- educație deschisă pentru toți”. Formatorii CRED care au folosit aplicația MEET în activitatea de formare online și și-au creat webminarii pot să faciliteze colegilor cadre didactice care predau la nivelul primar și gimnazial, modul de utilizare și de susținere a unui webminar cu ajutorul acestei aplicații.
Cadrele didactice de la nivelul primar și gimnazial din județul Arad care au participat la activitatea de formare din cadrul proiectului pot valorifica această aplicație la nivelul clasei.
Ghidul online pentru utilizarea webminarului sau a videoconferinței se regăsește la următorul link https://andateleteacher.blogspot.com/20 ... ed-in.html
Expertul local e-learning al CCD, Victor VOGEL vă stă la dispoziție din punct de vedere tehnic pentru cei interesați și care doresc să utilizeze webminar-ul în susținerea activității cu elevii în modul online. Poate fi contactat la adresa de gmail: victor.vogel@educred.ro și la telefon 0727701257.
Prof. Redeș Adela
Tel. 0746430669

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori