INVITAȚIE la evenimentul online „Activitățile de formare CRED. Povești de succes”

vogel.victor
Site Admin
Mesaje: 199
Membru din: Mie Ian 06, 2010 11:42 am

INVITAȚIE la evenimentul online „Activitățile de formare CRED. Povești de succes”

Mesaj de vogel.victor » Mie Ian 20, 2021 4:17 pm

Dragă coleg din marea Comunitate CRED,


”Școala cea bună este aceea în care și școlarul îl învață pe profesor.”
A spus-o Nicolae Iorga.

Și, da, chiar așa este.

Așa suntem și noi, cei din marea Comunitate CRED (formatori, cursanți, experți, echipa de implementare și management, toți, deopotrivă): într-un permanent schimb de energii și informații, de stări și emoții, de experiențe, învățături și învățăminte, de forțe vitale, de noi deprinderi și mai vechi înzestrări, de mici particularități care fac adeseori marea diferență…

Încă de la început, am înțeles cu toții că împreună creștem mai repede, mai bine, mai frumos și mai destoinic(i).

În acest spirit, ne face o mare plăcere să vă invităm azi, miercuri, 20 ianuarie, orele 16:00-18:00, pe pagina de Facebook ”Proiectul CRED”, la un nou eveniment marca ”Proiectul CRED” în care vorbim și împărtășim din poveștile de succes din activitățile de formare ale proiectului nostru, ”Curriculum Relevant, Educație Deschisă pentru toți” - CRED.

Mai mult ca oricând, motto-ul lui Huckleberry Finn, ”Ai încredere în neprevăzut”, poate deveni motto-ul zilelor pe care le trăim și, de aceea, suntem convinși că astfel de evenimente, care ne aduc laolaltă, ne încheagă ca echipă, ne motivează pentru mai departe și ne aduc mai aproape noi orizonturi, lucru de care avem nevoie... tot mai mult ca oricând!

Dacă simțiți imboldul de a invita la această nouă experiență de învățare și alți colegi sau membri din cadrul comunității în care vă desfășurați activitatea, vă trimitem și link-ul către pagina de Facebook special creată pentru evenimentul de azi, ”Activitățile de formare CRED. Povești de succes” :

www.facebook.com/events/758189988168310

Ne vedem după-amiază, pentru a descoperi, împreună, noi dimensiuni și valențe ale universului CRED... în cuvinte, povești și imagini, în metafore, cifre și statistici, în lecții de viață, sintagme și strategii, dar și în ... imnuri, dulceață, drumuri de schimbare și echipe reinventate.


Pe curând!


Colegii din marea Comunitate CRED

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori