Recunoașterea eforturilor echipei CRED - Mesajul Managerului de proiect CRED, Merima Petrovici

adela redes
Mesaje: 137
Membru din: Vin Apr 28, 2017 1:48 pm

Recunoașterea eforturilor echipei CRED - Mesajul Managerului de proiect CRED, Merima Petrovici

Mesaj de adela redes » Mie Mar 24, 2021 4:29 pm

Stimați Parteneri CRED,


Este o bucurie să vă trimit, în atașament, articolul intitulat ”Proiectul CRED - despre puterea nemăsurată a lui #împreună și despre aritmetica sinergiei”:

www.educred.ro/stiri/proiectul-cred-des ... sinergiei/

Deoarece acest articol reflectă toate eforturile făcute, în acest ultim an, de Dumnevoastră și de echipele pe care le coordonați, pentru a sprijini colegii din întregul sistem educațional românesc, el reprezentând, totodată, o recunoaștere și o validare a acestor eforturi, vă invit să postați materialul atât pe site-ul instituției Dumneavoastră, cât și pe celelalte canale de comunicare pe care le aveți la dispoziție.

Pentru că am fost cu toții puși în fața unor mari încercări și provocări, este bine și este chiar necesar să ne reamintim, împreună, cum le-am ”răspuns” acestora, ce acțiuni am întreprins, ce resorturi am reușit să activăm, fiecare dintre noi, cum ne-am adus, fiecare, contribuția pentru ”mai bine”.

De aceea, vă rog să trimiteți articolul și către toate Casele Corpului Didactic pe care le coordonați în cadrul proiectului ”Curriculum Relevant, Educație Deschisă pentru toți” – CRED, astfel încât acesta să poată fi publicat și pe site-urile și canalele de comunicare ale acestor instituții.

Prezentul mesaj este un nou prilej de a vă spune ”Mulțumesc !” pentru tot ceea ce ați întreprins în acest ultim an pentru a sprijini sistemul educațional românesc.

Nu vreau să închei fără a-mi îndrepta gândul, în acest moment de bilanț și de recunoaștere a eforturilor făcute de noi toți, către draga noastră colegă Eliza Marinela Sotirescu, știind cât de mult și de frumos sunt, ea și întreaga ei echipă, parte a acestor eforturi și a acestor realizări.

Mulțumesc și mulțumim, Eliza!

Dar pentru că toate cele cuprinse în articol sunt, în fapt, despre viitor, vă invit să privim cu speranță către acesta și să ne îndreptăm într-acolo, și pe mai departe, toate gândurile pozitive și toate acțiunile făcute cu atâta dăruire, spre binele comunității educaționale românești (nivelurile primar și gimnazial) și, mai ales, spre binele copiilor care reprezintă, cât se poate de real și concret, acest viitor.


Cu cele mai bune urări de bine și frumos și cu mult respect,

Merima Carmen PETROVICI
Managerul proiectului ”Curriculum Relevant, Educație Deschisă pentru toți” – CRED
Fişiere ataşate
Proiectul_CRED_despre_puterea_nemăsurată_a_lui_#împreună.pdf
(5.61 MiB) Descărcat de 323 ori
Prof. Redeș Adela
Tel. 0746430669

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori