Apel selecție program formare în proiectul CRED

dora.marinescu
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 31, 2021 2:42 pm

Apel selecție program formare în proiectul CRED

Mesaj de dora.marinescu » Mie Apr 26, 2023 8:26 am

În atenția Doamnei/Domnului Director

Casa Corpului Didactic București a lansat un nou apel de selecție, în cadrul proiectului CRED, pentru personalul didactic de predare din învățământul primar şi gimnazial, cu grad didactic II și certificat de formator - câte 10 profesori din fiecare județ, respectiv 70 de profesori din municipiul București, în vederea participării la programul de formare profesională continuă "Proiectarea și implementarea activităților de tip outdoor în Curriculumul național pentru învățământ primar și gimnazial - CREDactout. Formare nivel 1", acreditat prin OME 3921/04.04.2023. Cursul se desfășoară în format online, având alocate 60 de ore (24 de ore desfășurate sincron și 36 asincron, platforma online) și 20 de credite profesionale transferabile. Obiectivul principal al cursului este dezvoltarea competenţelor cadrelor didactice din învățământul primar și gimnazial de a proiecta și implementa activități de tip outdoor relevante pentru aplicarea Curriculumului național.
Cursul este gratuit și se desfășoară în perioada mai-iunie 2023.

Termen de înscriere: 30.04.2023.

Atașăm adresa apelului în care se găsește și link-ul la formularul de înscriere dar și informații despre documentele de înscriere.

Vă rugăm să informați cadrele didactice din unitate cu privire la acest apel de selecție.

Director CCD „A. Gavra” Arad
Prof. Marcela Minodora Marinescu
Fişiere ataşate
ADRESĂ APEL CREDactout CRED S1 2023 BIF (1) (1).pdf
(1.52 MiB) Descărcat de 319 ori

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori