Apel de selecție nivel gimnazial_07 noiembrie 2023_Atelier CRED ,,Resursele CRED: educație deschisă, în clasă și acasă”

adela redes
Mesaje: 137
Membru din: Vin Apr 28, 2017 1:48 pm

Apel de selecție nivel gimnazial_07 noiembrie 2023_Atelier CRED ,,Resursele CRED: educație deschisă, în clasă și acasă”

Mesaj de adela redes » Mie Noi 01, 2023 3:57 pm

În atenția conducerii unităților de învățământ din județul Arad


Casa Corpului Didactic Timiș, în calitate de partener al Ministerului Educației pentru implementarea proiectului CRED, va organiza workshop-ul cu tema ”Resursele CRED: educație deschisă, în clasă și acasă” în cadrul activității 4. 3 Informarea decidenților de politici educaționale, experților și partenerilor educaționali relevanți privind actualizarea Curriculumului național, fiind al doilea eveniment din triada atelierelor organizate la nivel național în cadrul Proiectului CRED, atelier dedicat de data aceasta cadrelor didactice de predare la nivel gimnazial.


Evenimentul va avea loc în data de 7 noiembrie 2023 la Casa Corpului Didactic ,, Alexandru Gavra”, str. Mucius nr.9, în Sala de Conferințe etajul II începând cu ora 13:00.

Activitatea va avea un caracter interactiv, va fi organizată sub forma unui atelier de lucru, vizând oportunitatea ghidurilor metodologice elaborate în cadrul CRED la nivel gimnazial, în vederea aplicării programelor școlare la disciplinele din aria curriculară Matematică și Științe ale naturii, respectiv aria curriculară Tehnologii.

În atașament regăsiți apelul de selecție pentru înscriere în grupul țintă vizat.

Formular de înscriere - link către formular: https://forms.gle/QkjqWipLexUGVmsc9

Informații suplimentare se pot obține de la coordonatorul local formare CRED, Adela Redeș la telefon 0746430669.

Director CCD ,,Alexandru Gavra” Arad
prof. Minodora Marinescu

Coordonator local formare
prof. dr. Adela Redeș
Fişiere ataşate
Apel_inscrieri_workshop_A_4_3_AR_07_nov_2023.pdf
(1.46 MiB) Descărcat de 36 ori
Prof. Redeș Adela
Tel. 0746430669

Scrie răspuns

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 218 vizitatori